Przeprowadzamy czyszczenie filtrów cząstek stałych. Proces pozwala udrożnić gąbczaste warstwy, przez które przemieszczają się spaliny. Regularna regeneracja elementów jest konieczna do tego, by te mogły działać wydajnie i sprawnie. Dlaczego warto o to zadbać? Ponieważ niesprawny DPF to zagrożenie dla środowiska i ludzi. Odpowiednio działający filtr ogranicza ilość zanieczyszczeń, które przenikają do atmosfery. Usługę realizujemy zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych.

Szybko i sprawnie przeprowadzimy procedurę przy użyciu odpowiednich narzędzi. Zadbamy przy tym o to, aby żaden element filtra nie został uszkodzony. Sprawdzimy także kondycję całego urządzenia, żeby mieli Państwo pewność, że działa w prawidłowy sposób. Warto przy tym pamiętać, że zbagatelizowana awaria DPF może prowadzić nawet do zatarcia silnika — kosztownej i stresującej awarii.

Zadzwońcie do nas lub przyjedźcie na miejsce, a ustalimy szczegóły usługi. Działamy w kompleksowy sposób, dlatego w razie potrzeby przeprowadzimy szeroko zakrojoną regenerację DPF, po której filtr będzie działał z pełną sprawnością.

Czyszczenie filtrów DPF — kiedy je przeprowadzić?

Problem zapchanych filtrów dotyczy najczęściej pojazdów marki Diesel, z których na co dzień korzysta się w mieście i głównie do jazdy na krótkich dystansach. Dlaczego? Ponieważ filtr działa w pełni wydajnie i usuwa spaliny, gdy samochód porusza się z prędkością ponad 60 km/h. Jeśli ta jest osiągana rzadko lub często przerywana, procedura nie zachodzi lub spalanie cząsteczek węgla, siarczanów czy sadzy ma upośledzony charakter.

Objawami, które wskazują, że czyszczenie filtrów DPF będzie konieczne, są:

  • wchodzenie pojazdu w tryb awaryjny,

  • zapalenie kontrolki DPF,

  • zapach paliwa w trakcie postoju,

  • nadmierne spalanie,

  • ciągnący się za pojazdem czarny dym.

Jeśli zauważycie powyższe, nie zwlekajcie, aby nie pogorszyć sytuacji. Odwiedzając nasz warsztat, przywrócicie Państwo autu pełną sprawność i odzyskacie komfort jazdy. Dokonując regularnego czyszczenia, unikniecie też całkowitego zniszczenia DPF, które wiązałoby się z wymianą filtra — znacznie kosztowniejszą niż procedura oczyszczania.

Przebieg czyszczenia PDF

Jeżeli powierzchnia filtra nie jest uszkodzona i nie zachodzi konieczność jego wymiany, trzeba przeprowadzić czyszczenie filtra DPF. Aby zrobić to dokładnie należy wymontować go z wnętrza pojazdu. Najpopularniejszą metodą czyszczenia DPF jest namaczanie go w specjalnym środku chemicznym. Zabieg poprzedza uszczelnienie elementu, dzięki któremu ciśnienie wewnątrz zostanie zwiększone. W efekcie skuteczniej usuniemy rdzę oraz wyrównamy powierzchnię DPF. Wstępnie oczyszczony filtr trafia to myjki, w której spędza nawet 12. godzin.

Czyszczenie filtrów cząstek stałych we Wrocławiu

Przy odpowiednim użytkowaniu czyszczenie filtra cząstek stałych będzie czynnością sporadyczną. Zastosowanie zabiegu pozwoli na zwiększenie przepustowości filtra, tym samym oddalając kierowcę od wizji konsekwencji prawnych - najważniejsze z nich to 500 zł mandatu i odebranie dowodu rejestracyjnego do czasu udokumentowanej naprawy bądź wymiany elementu.