Naszą specjalnością jest wymiana filtrów cząstek stałych. Realizujemy usługę w pojazdach wszystkich marek, w których zastosowano silniki typu Diesel. Obsługujemy zarówno pojazdy osobowe, jak i ciężarowe. Sprawny filtr pozwala ograniczyć ilość toksycznych substancji, które samochód wydziela w trakcie pracy do atmosfery.

Warto przy tym pamiętać, że za brak sprawnego filtra grozi kara w wysokości 500 zł oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Sankcje poza granicami Polski są jeszcze wyższe — warto pamiętać, by przed wyjazdem na wakacje przeprowadzić przegląd tej części i mieć pewność, że działa ona bez zarzutów. Unikniecie Państwo w ten sposób stresu, strat finansowych i zadbacie o redukcję zanieczyszczeń.

Oferujemy wymianę elementów zarówno na nowe, jak i używane. Dzięki temu możecie dobrać konkretne rozwiązanie do swoich potrzeb. Warto bowiem pamiętać, że sama wymiana DPF jest stosunkowo droga, ponieważ może kosztować nawet kilka tysięcy. Oferowane przez nas zamienniki — zregenerowane DPF — pozwalają jednak kilkukrotnie zmniejszyć cenę całej usługi.

Wymiana DPF czy regeneracja elementu?

Zastanawiacie się, czy w Waszym przypadku potrzebna będzie inwazyjna ingerencja w strukturę filtra lub zamiana urządzenia na nowe? Przyjedźcie do naszego zakładu, a sprawdzimy, jak wygląda kondycja elementu. Doradzimy, jakie prace przeprowadzić, wycenimy je i ustalimy termin realizacji usługi, który będzie dla Państwa wygodny. Wymiana DPF jest stosunkowo droższa niż regeneracja DPF, ale w niektórych przypadkach jest niezbędna.

Czynnikami, wskazującymi na konieczność dokonania wymiany DPF są:

 • znaczne zapchanie filtra,

 • stopienie powierzchni filtra,

 • pęknięcie powierzchni filtra,

 • ukruszenie powierzchni filtra,

 • zapełnienie sadzy przekraczające dopuszczalny poziom do tego stopnia, że niemożliwe jest jej wypalenie.

Każdy filtr z czasem ulega nadmiernej eksploatacji, dlatego należy kontrolować kondycję elementu. O częstszych usługach serwisowych w tym zakresie powinni pamiętać kierowcy, którzy poruszają się na krótkich dystansach i ze stosunkowo niską prędkością. Przy jeździe wolniej niż 60 km/h filtr nie jest w stanie wypalić sadzy. W rezultacie ulega zapchaniu, a w dalszej perspektywie (przy licznych przerwaniach procesów samoczynnego wypalania) awarii.

Co świadczy o konieczności wymiany DPF?

Objawami, które powinny Was skłonić do wymiany DPF, są:

 • pojawienie się kontrolki DPF na desce rozdzielczej,

 • wyraźny spadek mocy pojazdu,

 • głośniejsza niż zwykle praca samochodu,

 • zwiększone spalanie,

 • nagłe zmiany w obrotach silnika,

 • przechodzenie auta w tryb awaryjny,

 • obniżenie komfortu jazdy.

W takich sytuacjach są dwie możliwości – filtr zapchał się lub popsuł. W skrajnych przypadkach awaria elementu może doprowadzić nawet do zatarcia silnika — najcenniejszego elementu każdego pojazdu. Jeśli zauważycie Państwo wskazane objawy lub pojawią się inne czynniki mogące świadczyć o pojawieniu się problemu, nie zwlekajcie. Skontaktujcie się z nami i zadbajcie o bezpieczną, ekologiczną jazdę.