Regeneracja DPF — Wrocław

Naszą specjalnością jest regeneracja DPF. Usługa pozwala przywrócić pełną wydajność i sprawność filtrom, które odpowiadają za ograniczenie emisji spalin. Warto wykonywać ją regularnie, aby na bieżąco pozbywać się drobnych awarii. W ten sposób unika się znacznie kosztowniejszego zabiegu niż regeneracja, czyli wymiany elementów. Ta nie tylko kosztuje więcej, ale wiąże się również z nieco dłuższym okresem realizacji usługi. Sama regeneracja pozwoli Państwu szybko i sprawnie przywrócić dobry stan DPF.

Do procedury regeneracji używamy nowoczesnych technik. Te pozwalają działać z należytą precyzją. Należy bowiem uważać, aby w trakcie odnawiania elementów nie dokonać ich uszkodzenia. Nasi pracownicy są odpowiednio przeszkolenie w zakresie demontażu, diagnozy DPF, montażu i testowania zregenerowanych filtrów, dlatego możecie być pewni, że z należytą precyzją zadbają o ich kondycję, nie narażając Was przy tym na dodatkowe koszty, stres czy stratę czasu.

Kiedy wykonywać regenerację DPF?

Regeneracja DPF powinna być wykonywana co najmniej raz w roku — warto o niej pamiętać przy okazji przeglądu technicznego pojazdu. Regularna kontrola i naprawa elementów sprawią, że te stale będą działały odpowiednio wydajnie. O tym, aby sprawdzać stan DPF, powinni szczególnie pamiętać kierowcy, którzy jeżdżą po mieście lub na małe dystanse. Dlaczego? Ponieważ samooczyszczanie filtra odbywa się, gdy auto jedzie z prędkością ponad 60 km/h, a taki proces nie jest przerwany przez kilkadziesiąt minut. Jeśli jazda trwa krótko, samoregeneracja nie jest możliwa.

Regeneracja DPF — objawy świadczące o jej potrzebie

Wskazaniami do regeneracji DPF są:

 • osłabienie mocy silnika,
 • zapalenie lampki ostrzegawczej DPF,
 • wyczuwalny zapach paliwa,
 • zwiększone dymienie,
 • brak ekonomii jazdy,
 • uruchomienie trybu awaryjnego silnika.
Zaniedbanie wskazanych symptomów rodzi poważne konsekwencje z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem w wysokości 500 zł włącznie.

Regeneracja DPF krok po kroku

Spalanie paliwa w silnikach Diesla wiąże się z emisją dużej ilości spalin. Znaczą ich część zajmują cząstki stałe, które są toksyczne i przyczyniają się do powstawania smogu. Aby ograniczyć to zjawisko, wprowadzono przepisy, które nakładają limit emisji zanieczyszczeń. W samochodach z silnikiem wysokoprężnym ich przestrzeganie umożliwiają specjalne filtry. Dzięki nim cząstki zostają zatrzymane i wypalone wewnątrz filtra. Z czasem na skutek pracy w trudnych warunkach te elementy ulegają zużyciu. Wówczas wymagana jest regeneracja DPF, a jeśli moduł nie kwalifikuje się do niej – wymiana DPF.
Regeneracja DPF pozwala na odtworzenie struktury filtra. Proces ten przebiega w czterech etapach.
 1. Etapem poprzedzającym właściwą regenerację jest sprawdzenie powierzchni filtra. Jeżeli na jego częściach zewnętrznych i wewnętrznych nie pojawiły się niepokojące pęknięcia, odkształcenia, rysy lub plamy – można rozpocząć proces.
 2. Drugim etapem regeneracji DPF jest zaślepnie otworów, które mogą przyczyniać się do spadku ciśnienia – zwiększy to efektywność zabiegu.
 3. Następnie filtr jest umieszczany w specjalnym urządzeniu, nieco przypominającym pralkę. Wysoka temperatura wody pod dużym ciśnieniem zmywa z jego powierzchni sadzę, olej i zanieczyszczenia.
 4. Na koniec następuje osuszenie filtra i sprawdzenie jego parametrów. Jeżeli są satysfakcjonujące, moduł trafia do Klienta.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

 • Stosujemy nowoczesną procedurę regeneracji DPF.
 • Można do nas przyjechać samochodem, jak i przynieść filtr wymontowany.
 • Zajmujemy się regeneracją DPF z aut osobowych i ciężarowych.
 • Zapewniamy szybką realizację i niskie ceny.
Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, to zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub e- mailową.