Regeneracja DPF

Regeneracja filtrów DPF to jedna ze specjalizacji naszej firmy. Pracujemy w oparciu o najważniejsze standardy i najnowsze osiągnięcia techniki. Nasz warsztat zlokalizowano we Wrocławiu – dojadą do nas Państwo zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Wskazania do regeneracji filtra DPF

Podstawowe wskazania do regeneracji DPF to:
 • osłabienie mocy silnika,
 • zapalenie lampki ostrzegawczej DPF,
 • wyczuwalny zapach paliwa,
 • zwiększone dymienie,
 • brak ekonomii jazdy,
 • uruchomienie trybu awaryjnego silnika.
Zaniedbanie wskazanych symptomów rodzi poważne konsekwencje z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i mandatem w wysokości 500 zł włącznie.

Regeneracja DPF krok po kroku

Spalanie paliwa w silnikach Diesla wiąże się z emisją dużej ilości spalin. Znaczą ich część zajmują cząstki stałe, które są toksyczne i przyczyniają się do powstawania smogu. Aby ograniczyć to zjawisko, wprowadzono przepisy, które nakładają limit emisji zanieczyszczeń. W samochodach z silnikiem wysokoprężnym ich przestrzeganie umożliwiają specjalne filtry. Dzięki nim cząstki zostają zatrzymane i wypalone wewnątrz filtra. Z czasem na skutek pracy w trudnych warunkach te elementy ulegają zużyciu. Wówczas wymagana jest regeneracja DPF, a jeśli moduł nie kwalifikuje się do niej – wymiana DPF.
Regeneracja DPF pozwala na odtworzenie struktury filtra. Proces ten przebiega w czterech etapach.
 1. Etapem poprzedzającym właściwą regenerację jest sprawdzenie powierzchni filtra. Jeżeli na jego częściach zewnętrznych i wewnętrznych nie pojawiły się niepokojące pęknięcia, odkształcenia, rysy lub plamy – można rozpocząć proces.
 2. Drugim etapem regeneracji DPF jest zaślepnie otworów, które mogą przyczyniać się do spadku ciśnienia – zwiększy to efektywność zabiegu.
 3. Następnie filtr jest umieszczany w specjalnym urządzeniu, nieco przypominającym pralkę. Wysoka temperatura wody pod dużym ciśnieniem zmywa z jego powierzchni sadzę, olej i zanieczyszczenia.
 4. Na koniec następuje osuszenie filtra i sprawdzenie jego parametrów. Jeżeli są satysfakcjonujące, moduł trafia do Klienta.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

 • Stosujemy nowoczesną procedurę regeneracji DPF.
 • Można do nas przyjechać samochodem, jak i przynieść filtr wymontowany.
 • Zajmujemy się regeneracją DPF z aut osobowych i ciężarowych.
 • Zapewniamy szybką realizację i niskie ceny.
Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, to zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub e- mailową.