Wykonujemy wypalanie DPF. Usługa jest zalecana w przypadku pojazdów, w których filtry są sprawne, jednak ilość sadzy jest na tyle duża, że uniemożliwia wydajne działanie całego systemu, przekracza dopuszczalny poziom i stanowi realne zagrożenie dla prawidłowej pracy auta.

Pamiętajcie, by nie bagatelizować zapchania DPF. Dlaczego? Nadmiar sadzy wystarczy wypalić — procedura nie trwa długo i nie jest kosztowna. Nagromadzenie sadzy może jednak prowadzić do uszkodzenia całego filtra i konieczności dokonania jego wymiany. Ta może kosztować nawet kilka tysięcy złotych, a przy okazji powodować dłuższe przestoje w użytkowaniu samochodu.

Działamy w kompleksowy sposób, dlatego podczas wypalania DPF dokonamy także jego diagnostyki. Sprawdzimy, czy elementy są szczelne i nie pojawiają się na nich pęknięcia, czy odkształcenia. W razie potrzeby przeprowadzimy również pełne czyszczenie filtrów cząstek stałych, a nawet ich wymianę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kiedy trzeba przeprowadzić wypalanie DPF?

Objawami, które mogą świadczyć o nagromadzeniu się dużej ilości sadzy w filtrze, są:

  • przechodzenie silnika w tryb awaryjny,

  • samoczynne zwiększanie obrotów silnika,

  • spadek osiągów,

  • zwiększone spalanie paliwa,

  • problemy z uruchamianiem pojazdu,

  • wyraźne pogorszenie komfortu jazdy,

  • czarny dym wydobywający się z samochodu,

  • wyraźna woń sadzy.

Należy przy tym pamiętać, że w skrajnych przypadkach nadmiar sadzy może doprowadzić nawet do zatarcia silnika, dlatego nie należy bagatelizować problemu. Po zauważeniu któregoś z powyższych objawów skontaktujcie się Państwo z nami, aby jak najszybciej umówić się na wypalanie DPF. Pamiętajcie też, że w razie kontroli za niesprawne działanie systemu oczyszczania możecie otrzymać karę grzywny w wysokości 500 zł, a służby mogą również zatrzymać dowód rejestracyjny auta. Nadmiar sadzy obniża też wydajność DPF, dlatego ten nie redukuje już tak sprawnie poziomu emisji spalin emitowanych do środowiska, a więc po dochodzi do większego zanieczyszczenia atmosfery.

Przebieg wypalania DPF

Samochody z silnikiem

Samochody z silnikiem wysokoprężnym stworzono do szybkiej jazdy na długich trasach - taki sposób eksploatacji zapewnia umiarkowane zużycie DPF. Jeśli poruszacie się Państwo samochodem poruszamy się po zatłoczonym mieście, filtr nie jest w stanie samodzielnie wypalić spalin. W tym przypadku wskazane jest serwisowe wypalanie DPF. Specjalista w trakcie trwania zabiegu podgrzewa filtr do ok. 600 stopni Celsjusza, a wtryskiwana do filtra mieszanka skutecznie usuwa sadzę.

Serwisowe wypalanie DPF we Wrocławiu

Serwisowe wypalanie DPF to jedna ze specjalizacji naszej firmy. Usługi realizujemy we Wrocławiu, naszym Klientom zapewniając szybką realizację i atrakcyjne warunki współpracy. Jeżeli zaobserwowali Państwo któryś z niepokojących objawów zapraszamy na diagnostykę i wypalanie filtrów cząstek stałych. Zapewniamy najwyższą jakość i niskie ceny. Zapraszamy!