Czyszczenie filtrów DPF

Na mocy unijnych postanowień zlecono ograniczenie emisji tzw. cząstek stałych. Cząstki stałe to drobiny węgla, siarczanów i sadzy, które wydobywają się z systemu wydechowego samochodu i szkodzą zarówno środowisku naturalnemu, jak i ludziom. Drożny filtr DPF ogranicza liczbę emitowanych spalin, jednak z czasem - zapycha się. Wtedy koniecznie jest czyszczenie filtrów DPF.

Wskazania do czyszczenia filtrów DPF

Samochody z silnikiem diesla stworzono do jazdy z prędkością ok. 70 km / h na długich i umiarkowanych trasach, kiedy to w następstwie długotrwałej i intensywnej pracy silnika dochodzi do samoczynnego wypalania sadzy. Jazda w mieście nie pozwala filtrom DPF osiągnąć odpowiedniej temperatury spalania - właśnie wtedy filtr zapycha się niespalonymi cząstkami węgla i sadzy.

Podstawowe wskazania do czyszczenia filtrów DPF to:
  • jazda w trybie awaryjnym,
  • zapalenie kontrolki "DPF",
  • zapach paliwa w trakcie postoju,
  • nadmierne spalanie paliwa,
  • ciągnący się za pojazdem czarny dym.
Jeżeli zaobserwowali Państwo wymienione objawy, czas na czyszczenie DPF.

Przebieg czyszczenia DPF

Jeżeli powierzchnia filtra nie jest uszkodzona i nie zachodzi konieczność jego wymiany, należy wyczyścić filtr. Aby zrobić to dokładnie należy wymontować go z wnętrza pojazdu. Najpopularniejszą metodą czyszczenia DPF jest namaczanie filtra specjalną chemią. Zabieg poprzedza uszczelnienie filtra, dzięki któremu zwiększymy ciśnienie i skuteczniej usuniemy rdzę oraz wyrównamy powierzchnię DPF. Wstępnie oczyszczony filtr trafia to myjki, w której spędza nawet 12. godzin.

Czyszczenie filtrów cząstek stałych we Wrocławiu

Przy odpowiednim użytkowaniu czyszczenie filtra cząstek stałych będzie czynnością sporadyczną. Zastosowanie zabiegu pozwoli na zwiększenie przepustowości filtra, tym samym oddalając nas od wizji konsekwencji prawnych - najważniejsze z nich to 500 zł mandatu i odebranie dowodu rejestracyjnego do czasu udokumentowanej naprawy bądź wymiany DPF.

Dlaczego warto wyczyścić filtr DPF u nas?
  • Mamy wieloletnie doświadczenie i szerokie grono zadowolonych Klientów.
  • Doradzimy Państwu w zakresie zwiększenia żywotności filtra.
  • Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który skutecznie oczyści filtr i nie uszkodzi jego powierzchni.

Naszą placówkę zlokalizowano we Wrocławiu między dzielnicami Krzyki, Jagodno i Brochów - dojadą do nas Państwo szybko i wygodnie.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy!