Wypalanie DPF

Wypalanie DPF może zostać przeprowadzone w trybie serwisowym przy użyciu komputera diagnostycznego – tego rodzaju zabieg stosuje się w filtrach, które są sprawne, ale zapełnienie sadzy przekroczyło dopuszczalny poziom. Warunkiem jest dobry stan techniczny filtra i niewielka ilości popiołów / osadów.

Wskazania do serwisowego wypalenia DPF

Filtry cząstek stałych montowane są w układzie wydechowym silników diesla. Ich zastosowanie ma na celu wyeliminowanie emisji cząstek stałych czyli sadzy i popiołów. Dzięki nim został wyeliminowany czarny dym, który można było ujrzeć w przypadku starych pojazdów z silnikiem diesla. Jeżeli sadza nie zostanie wypalona w trakcie jazdy, należy zainwestować w serwisowe wypalanie filtra.

Objawy kwalifikujące DPF do wypalenia to:
  • przejście silnika w tryb awaryjny,
  • samoczynne zwiększanie obrotów silnika,
  • gwałtowne zatarcia silnika,
  • spadek osiągów,
  • wyraźna woń sadzy.
Konsekwencją tego zjawiska jest zwiększone spalanie paliwa, problemy z uruchomieniem auta i znaczna emisja spalin. Najczęściej wypalanie (albo czyszczenie filtrów DPF) rozwiązuje problem i nie ma konieczności wymiany filtra na nowy.

Przebieg wypalania filtrów cząstek stałych

Samochody z silnikiem wysokoprężnym stworzono do szybkiej jazdy na długich trasach - taki sposób eksploatacji zapewnia umiarkowane zużycie DPF. Jeśli samochodem poruszamy się po zatłoczonym mieście, filtr nie jest w stanie samodzielnie wypalić spalin. W tym przypadku wskazane jest serwisowe wypalanie DPF. Specjalista w trakcie trwania zabiegu podgrzewa filtr do ok. 600 stopni Celsjusza, a wtryskiwana do filtra mieszanka skutecznie usuwa sadzę.

Serwisowe wypalanie DPF we Wrocławiu

Serwisowe wypalanie DPF to jedna ze specjalizacji naszej firmy. Usługi realizujemy we Wrocławiu, naszym Klientom zapewniając szybkie realizacje i atrakcyjne warunki współpracy. Jeżeli zaobserwowali Państwo któryś z niepokojących objawów zapraszamy na diagnostykę i wypalanie filtrów cząstek stałych. Klientom zapewniamy najwyższą jakość i niskie ceny. Zapraszamy!