regeneracja DPF

Jak często należy czyścić DPF?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak często powinieneś czyścić filtr cząstek stałych (DPF) w swoim samochodzie? DPF jest kluczowym elementem układu wydechowego, który pomaga w ochronie środowiska przez redukcję emisji szkodliwych substancji. Właściwe utrzymanie tego komponentu jest niezbędne dla długotrwałej eksploatacji pojazdu i uniknięcia koszto...
regeneracja DPF

Czym grozi zapchanie filtra DPF?

Zapchanie filtra cząstek stałych (DPF) może prowadzić do poważnych problemów z naszym pojazdem, a nawet do jego unieruchomienia. Warto zatem wiedzieć, jak dbać o filtr DPF, jakie są objawy jego zapchania oraz gdzie szukać pomocy w przypadku problemów z tym elementem układu wydechowego.
regeneracja DPF

Objawy zapchania filtra cząstek stałych

Zapchanie filtra cząstek stałych (DPF) może prowadzić do poważnych problemów z silnikiem i wyższych kosztów naprawy. Warto zatem wiedzieć, jakie objawy mogą świadczyć o tym problemie, aby móc szybko zareagować. W poniższym artykule przedstawiamy trzy kluczowe sygnały, które mogą świadczyć o zapchanym filtrze cząstek stałych.
regeneracja DPF

Jak zregenerować filtr DPF?

Filtry cząstek stałych DPF są obecnie standardem w większości nowoczesnych samochodów z silnikami Diesla. Ich zadaniem jest redukcja emisji szkodliwych substancji, jednak z czasem ulegają zanieczyszczeniu i wymagają regeneracji. W artykule przedstawiamy, jak samodzielnie przeprowadzić regenerację filtra DPF.
regeneracja DPF

Gdzie wyczyścić filtr cząstek stałych?

Bez właściwej konserwacji filtra DPF, może pojawić się wiele problemów związanych z wydajnością pojazdu oraz emisją spalin. W poniższym artykule przedstawimy, gdzie można wyczyścić filtr cząstek stałych i jakie są korzyści płynące z regularnej konserwacji tego podzespołu.
regeneracja DPF

Jak przebiega demontaż filtra DPF?

Filtry DPF, czyli filtry cząstek stałych, to nieodłączny element samochodów z silnikami diesla, którego rolą jest oczyszczanie spalin. Niestety, z czasem mogą one ulec awarii, a ich naprawa lub wymiana wiążą się z dużymi kosztami. Dlatego też coraz więcej kierowców decyduje się na trwałe usunięcie filtrów DPF. W jaki sposób przebiega ten proces?
regeneracja DPF

Jak czyścić filtr DPF?

Filtr cząsteczek stałych DPF ma na celu zmniejszenie ilości zanieczyszczeń, które emitowane są do środowiska w czasie pracy silnika samochodowego. Jest to jednak dosyć problematyczny element, ponieważ często wymaga konserwacji i kosztownej naprawy, szczególnie jeśli wykorzystujemy auto do jazdy po mieście na krótkich trasach. Przeczytaj, w jaki ...
regeneracja DPF

Czym jest filtr cząstek stałych?

DPF jest filtrem, który montuje się w wydechowych układach aut, posiadających wysokoprężny lub benzynowy silnik.
regeneracja DPF

6 powodów, dla których warto wykonać regenerację DPF w profesjonalnym warsztacie samochodowym

Zapełnianie się niedopalonymi cząstkami sadzy może zniszczyć go całkowicie - co daje nam profesjonalna regeneracja filtra DPF?
regeneracja DPF

Wydłużenie żywotności filtra DPF

Głównym zadaniem filtrów DPF jest zmniejszenie wydalanych cząstek sadzy i popiołu. Z upływem czasu zgromadzona sadza powoduje zapychanie filtra DPF. W przypadku zatkania filtru cząstek stałych znacząco słabną parametry pracy silnika - nasze auto osiąga o wiele słabszą moc, a spalanie paliwa wzrasta. Wówczas niezbędna jest regeneracja DPF, a czas...