regeneracja DPF

Filtry DPF/FAP - fakty i mity

regeneracja DPF

Czyszczenie filtrów cząstek stałych DPF

Proces regeneracji filtra cząstek stałych po jego demontażu, musi być przeprowadzony bardzo skrupulatnie i w ściśle kontrolowanych warunkach. Niezbędny do tego jest dobrze wyszkolony personel, oraz profesjonalne wyposażenie warsztatu. Zanim przystąpimy do regeneracji filtra dokonujemy dokładnych oględzin monolitu, aby upewnić się, czy filtr DPF ...
regeneracja DPF

Wypalanie Serwisowe Filtra Cząstek Stałych DPF FAP

regeneracja DPF

Co to jest i jak działa filtr DPF

Filtr cząstek stałych może być określany jako DPF(z angielskiego diesel particulate filter) oraz FAP (z francuskiego filtre particules). Filtry cząstek stałych montowane są w układzie wydechowym silników diesla. Ich zastosowanie ma na celu wyeliminowanie emisji cząstek stałych czyli sadzy i popiołów.
regeneracja DPF

Bezobsługowy filtr DPF

Bezobsługowe filtry FAP/DPF przeznaczone są do samochodów, które są fabrycznie wyposażone w filtr DPF/FAP oraz do aut bez seryjnie montowanego filtra DPF
regeneracja DPF

Czyszczenie Chemiczne DPF FAP

Wielokrotnie w reklamach spotykamy się z określeniami, iż chemiczne czyszczenie filtrów DPF jest najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem ich regeneracji. Niestety nasze doświadczenia w tej dziedzinie przedstawiają zupełnie inny obraz tej sytuacji.
regeneracja DPF

Usuwanie Filtra DPF

Przepisy homologacyjne jasno informują o zakazie usuwania jakiegokolwiek elementu kluczowego odpowiedzialnego za ochronę środowiska z pojazdu, w nie wyposażonego.